Wielcy faworyci nadmorskich tras (cześć 1)

Na specjalną prośbę fanklubów TT Szczecin, samodzielnych fanów a także rywali a nawet hejterów, chcielibyśmy Państwu przedstawić w kolejnych dniach naszych reprezentantów, którzy już za kilka dni będą mieli tą przyjemność wziąć udział w Półmaratonie Bażyna.

Kolejnym, zaraz za wspomnianym (na profilu fejsbukowym Organizatora – przyp. red.) legendarnym już Grabim, jest niejaki Rascal, przez lata zajmujący podium „Krula gur” w TT Szczecin (obecnie zdetronizowany), również zakochany w nurcie ultra, jednak w tym przypadku – tym bardziej górzystym. Samozwańcza wizytówka TT Szczecin, człowiek orkiestra, który o bieganiu po górach wie chyba wszystko, a jeżeli tak nie jest to na pewno się do tego nie przyzna i zawsze będzie szedł w zaparte. Od lat z pieśnią na ustach przemierza świat zdobywając kolejne doświadczenia. Wielki entuzjasta biegania pod wpływem izotoników, co nie powinno nikogo dziwić z uwagi na macierzysty klub. Metodycznie realizuje swoje marzenia i efektem tego jest imienne zaproszenie na tegoroczne zmagania ultrasów na trasie UTMB, gdzie przyjdzie mu stanąć w szranki z najlepszymi biegaczami globu. Obiektywni fachowcy radzą jednak studzić zapędy fanom i nie dają mu szans na nic więcej niż max TOP 50 w kategorii mężczyzn.
Jednak góry to nie jedyna specjalizacja tego biegacza, dał się również poznać jako utalentowany sprinter a także pilot wycieczek podczas corocznej imprezy krajoznawczej Włóczykij Trip Extreme.
Już w tym roku pokazał że jest w świetnej dyspozycji. Podczas sprinterskiej sztafety 4×1,5km, prowadzona przez niego drużyna, której sam był członkiem, zajęła 2 m-ce pośród najszybszych zawodników regionu. Tydzień później obronił tytuł najszybszego „orientalisty” (bez nieprzyzwoitych skojarzeń prosimy) podczas wspomnianego Włóczykija na dystansie 25 km – tak więc organizatorzy Półmaratonu Bażyna mogą być spokojni, ten zawodnik na pewno nie zgubi się na trasie.
Warto również wspomnieć o jego innych osiągnięciach m. in. wielokrotny triumfator Piwnej Mili TT Szczecin, zwycięzca Maratonu w Kołobrzegu w kategorii Morsy, biega dużo i wszędzie a nawet jest znanym miłośnikiem kolarstwa, szerzej rozpoznawalnym jako „Pedał One”. Nawet udało się mu kiedyś popełnić triathlon, co jest tym większym zaskoczeniem, gdyż nawet do wanny wchodzi z asekuracją.
Sam zapytany przed startem na co liczy podczas półmaratonu udzielił krótkiej odpowiedzi cyt. „jadę namieszać w czołówce”.
Zawsze wspieramy naszych, więc czekamy na występ tego zawodnika.
Powodzenia

PS. W kolejnych dniach postaramy się przybliżyć sylwetki kilku innych reprezentantów TT Szczecin, którzy wybierają się na Półmaraton Bażyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.