Wielcy faworyci nadmorskich tras (cześć 1)

Na specjalną prośbę fanklubów TT Szczecin, samodzielnych fanów a także rywali a nawet hejterów, chcielibyśmy Państwu przedstawić w kolejnych dniach naszych reprezentantów, którzy już za kilka dni będą mieli tą przyjemność wziąć udział w Półmaratonie Bażyna.

Kolejnym, zaraz za wspomnianym (na profilu fejsbukowym Organizatora – przyp. red.) legendarnym już Grabim, jest niejaki Rascal, przez lata zajmujący podium „Krula gur” w TT Szczecin (obecnie zdetronizowany), również zakochany w nurcie ultra, jednak w tym przypadku – tym bardziej górzystym. Samozwańcza wizytówka TT Szczecin, człowiek orkiestra, który o bieganiu po górach wie chyba wszystko, a jeżeli tak nie jest to na pewno się do tego nie przyzna i zawsze będzie szedł w zaparte. Od lat z pieśnią na ustach przemierza świat zdobywając kolejne doświadczenia. Wielki entuzjasta biegania pod wpływem izotoników, co nie powinno nikogo dziwić z uwagi na macierzysty klub. Metodycznie realizuje swoje marzenia i efektem tego jest imienne zaproszenie na tegoroczne zmagania ultrasów na trasie UTMB, gdzie przyjdzie mu stanąć w szranki z najlepszymi biegaczami globu. Obiektywni fachowcy radzą jednak studzić zapędy fanom i nie dają mu szans na nic więcej niż max TOP 50 w kategorii mężczyzn.
Jednak góry to nie jedyna specjalizacja tego biegacza, dał się również poznać jako utalentowany sprinter a także pilot wycieczek podczas corocznej imprezy krajoznawczej Włóczykij Trip Extreme.
Już w tym roku pokazał że jest w świetnej dyspozycji. Podczas sprinterskiej sztafety 4×1,5km, prowadzona przez niego drużyna, której sam był członkiem, zajęła 2 m-ce pośród najszybszych zawodników regionu. Tydzień później obronił tytuł najszybszego „orientalisty” (bez nieprzyzwoitych skojarzeń prosimy) podczas wspomnianego Włóczykija na dystansie 25 km – tak więc organizatorzy Półmaratonu Bażyna mogą być spokojni, ten zawodnik na pewno nie zgubi się na trasie.
Warto również wspomnieć o jego innych osiągnięciach m. in. wielokrotny triumfator Piwnej Mili TT Szczecin, zwycięzca Maratonu w Kołobrzegu w kategorii Morsy, biega dużo i wszędzie a nawet jest znanym miłośnikiem kolarstwa, szerzej rozpoznawalnym jako „Pedał One”. Nawet udało się mu kiedyś popełnić triathlon, co jest tym większym zaskoczeniem, gdyż nawet do wanny wchodzi z asekuracją.
Sam zapytany przed startem na co liczy podczas półmaratonu udzielił krótkiej odpowiedzi cyt. „jadę namieszać w czołówce”.
Zawsze wspieramy naszych, więc czekamy na występ tego zawodnika.
Powodzenia

PS. W kolejnych dniach postaramy się przybliżyć sylwetki kilku innych reprezentantów TT Szczecin, którzy wybierają się na Półmaraton Bażyna.

Jeden komentarz do “Wielcy faworyci nadmorskich tras (cześć 1)

  1. Pingback: Maraton Dębno 2019 – relacja LIVE! | TT Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.