Wielcy faworyci nadmorskich tras (cześć 3)

STTanisław Stachu Stasiu. Wśród uczestników City Trailu znany jako Stefan – człowiek orkiestra. Trener, Triatlonista, Maratończyk, Sprinter, kulturysta. Organizator i uczestnik wycieczek rowerowych. Szybkie Tripy wokół Zalewu Szczecińskiego i przejazd Jakuszyce – Szczecin wzdłuż Nysy i Odry to tylko niektóre z nich. Chłopak od wszystkiego i od niczego. Kilka osiągnięć sportowych które mógłby wpisać do swojego biegowego CV ogranicza się do Gier Miejskich z zionącymi alkocholem studentami oraz uczestnictwa w roli trzymacza światła w rajdach na orientację.
Nie można zapomnieć, że do tego człowieka należy największa liczba KOMow w TT Szczecin. Z jego powodu niejeden biegacz odebrał maila „Sorry you lost your KOM”. Na Stravie posiada więcej falołersów niż Grabi kontaktów na FB. A jak wiadomo, Grabi zna wszystkich.
Uczestnictwo w półmaratonie Bażyna to jeden z jego skrupulatnie dobranych startów. W myśl stwierdzenia „nie ma tam mocnych zawodników to nakręce Rascala i będę miał transport i pudło” wpisał się na listę. Ku swojemu przerażeniu tuż przed zamknięciem listy zobaczył na niej Grabiego i Domella. Mimo tych przeciwności losu mamy nadzieję, że zobaczymy go na pudle. Napięcie przed startem rośnie. Ponoć są już pierwsze blokady połączeń w telefonach i kasowanie jako znajomych na FB.
Czas pokaże. Czy mimo tych wszystkich górnolotnych ambicji skończy się na zrzuceniu niepowodzeń na wiatr, pogodę i słabe przygotowanie trasy?

Wyniki „naszych” w ZUK

Emocje opadły, zmrożone kończyny doszły do siebie, czas się wziąć za trenowanie i podsumować Zimowy Ultramaraton (półmaraton) Karkonoski:

26 Dominik Chmielewski TT Szczecin 02:29:53
93 Marcin Sikorski TT Szczecin 02:48:37
118 297 Robert Siepracki prawie TT Szczecin 02:54:01
165 171 Waldemar Kucharski prawie TT Szczecin 03:06:01

Czytaj dalej

ZUKowy weekend

Gdy emocje już opadną jak po wielkiej bitwie kurz… takimi słowami zacznę opis tego, co wydarzyło się w weekend w Karkonoszach. A były tam rozgrywane podwójne zawody. Pierwsze to Zimowy Ultramaraton Karkonoski i w ramach tego biegu na dystansie 50km miała się rozegrać wewnętrzna rywalizacja członków zacnego klubu TT Szczecin o tytuł ,,krula gur”, który to jeszcze do niedawna należał do Rascala. Wspomnianemu Rascalowi ponoć szykuje się sezon życia ponieważ dostał się na UTMB i chcąc poprawić sobie morale na początku roku chciał na ZUK’u odebrać Domellowi to co należało do niego. Tylko, drogi Rascalu, pamiętaj że samo dostanie się na UTMB to nie jest jak trafienie szóstki w totka. Bo jedna liczba nic nie wygrywa.

Czytaj dalej

Sztafeta dla życia i zdrowia!

Do tej pory TT Szczecin kojarzone było jedynie ze wspieraniem lokalnych browarów,
licznymi skandalami a także świetnymi wynikami w sporcie, nie tylko
biegowym. Jednak w dniu dzisiejszym grono ściśle wyselekcjonowanych
„młodzieńców” wzięło udział w Sztafecie Uśmiechu do której
doszło na terenie jeziorka przy ul. Derdowskiego w Szczecinie. Czytaj dalej